Hershey prognozuje całoroczną sprzedaż powyżej prognoz

opublikowano: 02-02-2023, 16:39
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Hershey prognozuje całoroczną sprzedaż netto i zysk powyżej szacunków analityków w czwartek, po pobiciu oczekiwań kwartału świątecznego dotyczącego stałego popytu na cukierki i czekoladki firmy pomimo wzrostu cen – podaje agencja Reutersa.

Słodycze marki Hershey's
Słodycze marki Hershey's

Akcje spółki z Pensylwanii wzrosły o 1,6 proc. do 228,29 USD.

Hershey, podobnie jak producent czekolady Cadbury, Mondelez International odnotował niewielki sprzeciw wobec wywołanego inflacją kosztową wzrostu cen w Stanach Zjednoczonych, ponieważ konsumenci są skłonni płacić więcej za swoje ulubione marki cukierków, zamiast sprzedawać do tańsze alternatywy.

Prezes Hershey, Michele Buck, powiedziała również, że kupujący, których dotknęła inflacja, wolą przeznaczać więcej swoich wydatków na przekąski i wyroby cukiernicze niż na posiłki w restauracjach.

„W rezultacie uważamy, że trendy w zakresie przekąsek i wyrobów cukierniczych będą nadal wyprzedzać inne kategorie żywności, a planowane przez nas zwiększenie poziomu reklamy, wsparte wyższymi mocami produkcyjnymi, ma jeszcze bardziej wzmocnić wzrost Hershey i pomóc zrównoważyć elastyczność cenową” — powiedział Buck.

Hershey, producent czekoladek Kisses i lizaków Jolly Rancher, przekazał, że spodziewa się wzrostu sprzedaży netto w całym roku 2023 między 6 proc. a 8 proc., w porównaniu z szacunkami analityków wzrostu o 5,6 proc., zgodnie z danymi Refinitiv.

Oczekuje, że skorygowany zysk na akcję w 2023 r. wzrośnie o 9 proc. do 11 proc., w porównaniu z szacunkami analityków o 5 proc. wzroście.

„(My) postrzegamy te wyniki również jako nieodłączną część szerszego trendu w branży, polegającego na wciąż wysokim wzroście sprzedaży, skromnej elastyczności i dorównywaniu cen do kosztów” – powiedział Andrew Lazar, analityk w Barclays.

Przychody Reese's Peanut Butter Cup Maker za kwartał świąteczny zakończony 31 grudnia wzrosły o 14 proc. do 2,65 mld USD, pokonując szacunki analityków na poziomie 2,58 mld USD.

Sprzedaż organiczna firmy wzrosła o 10,7 proc., przy czym wyższe ceny przyczyniły się do wzrostu o 8,5 punktu, a resztę stanowiły zwiększone wolumeny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ON, Reuters

Polecane