Czytasz dzięki

Hertz porzucił plan sprzedaży nowych akcji

opublikowano: 19-06-2020, 06:35

Zbankrutowany Hertz Global Holdings ogłosił rezygnację z planu emisji i sprzedaży nowych akcji.

Tydzień temu pojawiła się informacja, że zajmująca się wypożyczaniem aut amerykańska spółka planuje sprzedaż nowych akcji za nawet 1 mld USD. Wywołało to zdziwienie, bo Hertz pod koniec maja ogłosił bankructwo. Przedstawiciele spółki tłumaczyli jednak nadzorcy upadłościowemu, że dzięki pozyskaniu pieniędzy ze sprzedaży nowych akcji będzie mogła ona spłacić część długu. Optymizm, że znajdą się na nie chętni, opierali na dużym wzroście kursu akcji Hertz w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek spółka zgłosiła zamiar sprzedaży akcji wartości do 500 mln USD ostrzegając, że mogą okazać się bezwartościowe w wyniku restrukturyzacji spółki w okresie upadłości. To wywołało zainteresowanie nadzoru rynku. W czwartek komitet finansowy rady dyrektorów Hertz uznał, że w najlepszym interesie spółki jest wycofanie się z planu emisji nowych akcji.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane