Highlander Partners wesprze ekspansję Rotometalu

opublikowano: 08-05-2017, 12:05
aktualizacja: 08-05-2017, 12:07

Inwestycja funduszu umożliwi spółce rozszerzenie asortymentu produktów i wejście na kolejne rynki eksportowe

Highlander Partners, fundusz  private equity, zainwestował w Rotometal, producenta narzędzi dla poligrafii. Rotometal specjalizuje się w produkcji cylindrów magnetycznych i drukowych stosowanych przez producentów etykiet samoprzylepnych przeznaczonych dla sektora konsumenckiego.

-  Spółka działa na atrakcyjnym rynku, o wysokiej barierze wejścia, bo niewielu producentów jest w stanie sprostać oczekiwanej przez odbiorców precyzji wykonania cylindrów.  Istotne jest dla nas, że firma skutecznie konkuruje w skali światowej. Jednocześnie nisza, w której się specjalizuje, dynamicznie rozwija się w Polsce, gdzie swoją produkcję zlokalizowało wiele krajowych i międzynarodowych drukarni etykiet – mówi Dawid Walendowski, partner zarządzający w Highlander Partners, cytowany w komunikacie.
Joachim i Barbara Setnikowie, założyciele Rotometalu, pozostaną współwłaścicielami spółki i będą nią nadal kierować.

- Firma będzie teraz rozszerzać asortyment produktów i planuje wejście na kolejne rynki eksportowe, m.in. w Azji, gdzie Rotometal rośniej najszybciej – czytamy w komunikacie Highlander Partners.

Rotometal, który zatrudnia 110 osób, ma zakład produkcyjny w Świebodzinie. Cylindry są produkowane na zamówienie i sprzedawane na całym świecie. Firma eksportuje 80 proc. produkcji – do Europy, Azji, na Bliski Wschód i do krajów afrykańskich. Działa na perspektywicznym rynku. Roczny wolumen światowej produkcji etykiet wynosi obecnie ok. 42 mld m. kw. i powinien rosnąć w tempie 4-5 proc. rocznie.

Highlander Partners jest  już inwestorem w siostrzanym do etykiet rynku opakowaniowym. Fundusz skonsolidował Akomex i Druk-Pak i szuka kolejnych celów do przejęć. Kupił też firmę QFG, z obszaru przetwórstwa żywności. Fundusz zarządza ponad 1,2 mld USD środków.

Doradcą prawnym Highlander Partners była Kancelaria Gessel. FSG było doradcą transakcyjnym Rotometalu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEWA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Fundusze / Highlander Partners wesprze ekspansję Rotometalu