Hindusi nie przejmą Daewoo Electronics

opublikowano: 05-01-2007, 12:12

Konsorcjum indyjskiego Videocon Industries nie przejmie południowokoreańskiego Daewoo Electronics. Strony nie porozumiały się w sprawie ceny. W październiku ubiegłego roku poinformowano, że konsorcjum kupi Daewoo Electronics za 700 mld wonów (749 mln USD). Na początku grudnia zażądało jednak obniżenia ceny o 13 proc. Banki-wierzyciele, posiadające 97,6 proc.

Konsorcjum indyjskiego Videocon Industries nie przejmie południowokoreańskiego Daewoo Electronics. Strony nie porozumiały się w sprawie ceny. W październiku ubiegłego roku poinformowano, że konsorcjum kupi Daewoo Electronics za 700 mld wonów (749 mln USD). Na początku grudnia zażądało jednak obniżenia ceny o 13 proc. Banki-wierzyciele, posiadające 97,6 proc. akcji trzeciego w Korei Południowej producenta elektroniki, nie dały jednak na to zgody.

MD, AFP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane