Hindusi wesprą Synteę

[MAG]
opublikowano: 23-02-2012, 00:00

Lubelska spółka zdobyła inwestora z Bombaju. Pieniędzy poszuka w tym roku także na małej giełdzie.

Dziś Syntea, dawniej Międzynarodowe Centrum Szkoleń i Kompetencji, opowie na konferencji prasowej o mniejszościowym inwestorze. To indyjski gigant szkoleniowy — Aptech uznany przez magazyn „Forbes” za jedną z 300 najlepszych małych spółek na świecie, a przez branżowy portal TrainingIndustry.com — za jedną z 20 największych firm szkoleniowych w sektorze IT.

Firmy weszły na wspólną drogę w walentynki. 14 lutego podczas misji gospodarczej podpisały w Bombaju umowę inwestycyjną. Notowany na indyjskich giełdach Aptech został mniejszościowym udziałowcem polskiej spółki.

Syntea informuje w komunikacie, że wpływy z emisji — 1 mln USD wypłacone w dwóch transzach — wykorzysta na poszerzenie oferty o szkolenia Aptech, wdrażanie nowych produktów zgodnych z polityką edukacyjną UE i rozwój w Europie Środkowej i Wschodniej, w Turcji i na Ukrainie.

— Do końca 2014 r. planujemy zainwestować 10 mln zł na wdrożenie nowych produktów, głównie certyfikacji zawodowej, wybranych szkoleń Aptech oraz budowę sieci partnerów międzynarodowych na rynkachCEE. Część inwestycji pokryjemy z emisji nowych akcji dla Aptech, część z własnych pieniędzy. Kolejnym krokiem jest uwiarygodnienie spółki poprzez upublicznienie na rynku NewConnect, które planujemy jeszcze w tym roku, i zdobywania dodatkowych funduszy na rozwój w kolejnych latach — powiedział Piotr Fałek, prezes Syntei.

Syntea poszerzy portfel o oferowane przez Aptech usługi edukacyjne, m.in. z zakresu grafiki i animacji komputerowej oraz lotnictwa. Negocjacje między firmami trwały kilkanaście miesięcy i odbywały się m.in. przy udziale Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: [MAG]

Polecane