Hiszpania rozważa umowy dwustronne ws. turystyki

  • Paweł Makosz
opublikowano: 01-03-2021, 16:58

Hiszpania zastanawia się nad rozpoczęciem rozmów o umowach dwustronnych z innymi krajami ws. ruchu turystycznego, poinformował hiszpański sekretarz ds. turystyki Fernando Valdes.

Od początku pandemii w Hiszpanii nastąpiło bezprecedensowe załamanie sektora turystycznego. Według Exceltur, turystyka w 2019 roku stanowiła 12,4 proc. hiszpańskiej gospodarki, natomiast w roku ubiegłym już tylko 4,3 proc.

– Kampanie szczepień dynamicznie ewoluują w całej Europie, więc mamy nadzieję, że latem odzyskamy brytyjskich turystów. Decyzję muszą zostać podjęte na szczeblu UE. Jeśli tak się nie stanie, będziemy myśleć o innych rozwiązaniach, takich jak umowy dwustronne z krajami trzecimi, które mogłyby pomóc nam w ponownym uruchomieniu ruchu turystycznego - powiedział Valdes.

Wypowiedź hiszpańskiego polityka jest reakcją na ogłoszony w zeszłym tygodniu przez premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona plan zniesienia wszystkich ograniczeń związanych z pandemią do 21 czerwca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane