Hochtief otworzył biuro w Warszawie

Patrycja Otto
24-12-2002, 00:00

W Warszawie została utworzona nowa jednostka firmy Hochtief dla Europy Środkowej i Wschodniej. Będzie nią kierował dr Uwe Krüger, natomiast nowym prezesem zarządu Hochtief Polska został mianowany Henryk Jan Liszka, który od dziesięciu lat prowadził w Polsce firmę Bovis Lend Lease.

Nowo powstała jednostka, która rozpocznie działalność 1 stycznia 2003 r., połączy wszystkie środkowoeuropejskie podmioty koncernu: w Polsce (Hochtief Polska), Republice Czeskiej (VSB) oraz Rosji (Hochtief Rosja). W jej skład wejdą także firmy realizujące projekty w krajach bałtyckich i w Europie Wschodniej.

Szacuje się, że roczne przychody Hochtief Central/ Eastern Europe, będą wynosić ponad 400 mln EUR. Dalsze rozszerzenie działalności będzie oparte na istniejących jednostkach i skoncentrowane na generalnym wykonawstwie, zarządzaniu procesem inwestycyjnym, projektach infrastrukturalnych oraz realizowanych w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego.

Firma Hochtief Polska rozpoczęła działalność w 1996 r., natomiast na polskim rynku koncern był już obecny od 1990 r. W ostatnim dziesięcioleciu firma zrealizowała w Polsce projekty z zakresu budownictwa przemysłowego, użyteczności publicznej, budownictwa infrastrukturalnego i mieszkaniowego. Obecnie Hochtief Polska zatrudnia 1000 osób i działa poprzez sieć oddziałów zlokalizowanych w Warszawie (Budokor), Poznaniu (Poz-Building), Krakowie (Kpis-Cracovia) oraz Gdyni (Oddział Północ). W 2001 r. firma osiągnęła 468 mln zł przychodu, a ten rok spodziewa się zamknąć przychodami na poziomie 750 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Patrycja Otto

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Hochtief otworzył biuro w Warszawie