Hodowca sprzedał gołębie za równowartość 18,6 mln zł

opublikowano: 21-05-2013, 18:45

66-letni Leo Heremans sprzedał na internetowej aukcji 530 gołębi pocztowych za równowartość 18,65 mln zł.

Heremans hodował gołębie przez 40 lat. Musiał jednak się ich pozbyć, bo przez ciągły kontakt z ptakami nabawił się poważnej choroby. Zarobek na gołębiach nie poprawi znacząco jego sytuacji, bo zawodowo zajmuje się szlifowaniem diamentów i jego biznes dobrze prosperuje.

Aukcję gołębi sprzedawanych przez Belga obserwowało ok. 300 tys. ludzi. Zgodnie z oczekiwaniami, wydarzeniem okazała się sprzedaż najszybszego gołębia w Europie, noszącego imię „Bolt”, na cześć najszybszego na świecie sprintera, Usaina Bolta. Ptaka sprzedano za rekordową kwotą blisko 1,5 mln zł. Nabywcą okazał się chiński milioner. Eksperci mówią, że zrobił dobry interes, bo w przeciwieństwie do swoich rodaków, którzy kupują za rekordowe kwoty np. butelki wina, jego zakup można traktować jak inwestycję, gdyż „Bolt” może mieć jeszcze liczne potomstwo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, dailymail.co.uk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Hodowca sprzedał gołębie za równowartość 18,6 mln zł