Holendrzy znów przejmują w polskim IT

opublikowano: 10-01-2023, 14:40
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Polska spółka GetInData dołączyła do grupy Xebia.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • W czym się specjalizuje Xebia, a w czym GetInData
  • Ile osób zatrudniają firmy
  • Jaką firmę przejęła Xebia w Polsce przed dwoma laty

W 2021 r. holenderska Xebia ogłosiła wezwanie, a następnie wycofała z giełdy PGS Software – jeden z największych polskich software house’ów. Nie wyczerpało to apetytu działającej globalnie firmy na akwizycje na Wisłą. Właśnie ogłosiła dołączenie do grupy kolejnej polskiej firmy – GetInData.

Najnowszy nabytek to założona w 2014 r. przez byłych inżynierów Spotify spółka świadcząca usługi wspierające firmy w zakresie przetwarzania dużych wolumenów danych, chmury, analityki i sztucznej inteligencji. Firma posiada liczne produkcyjne doświadczenia we wdrażaniu projektów Big Data zarówno dla polskich jak i zagranicznych klientów. Wśród nich znajdują się: Spotify, Trucaller, Allegro, Play, Agora oraz wiele innych firm z branży farmaceutycznej, telco, medialnej, FMCG oraz online gamingu.

GetInData zatrudnia ponad 120 doświadczonych inżynierów danych i konsultantów.

- Witamy dzisiaj jedne z najbystrzejszych umysłów w dziedzinie danych — mówi Anand Sahay, dyrektor generalny Xebii.

Xebia od 22 lat świadczy usługi doradztwa w zakresie transformacji cyfrowej. Specjalizuje się w adaptacji technologii chmurowych i migracji do chmury, wykorzystaniu danych, sztucznej inteligencji i wytwarzaniu oprogramowania. Zatrudnia ponad 5 tys. specjalistów i posiada 24 biura na całym świecie.

- Cieszymy się z dołączenia do Xebii, ponieważ pozwala nam to przyspieszyć wszystkie nasze strategiczne działania. Łącząc siły, wzmacniamy nasze mocne strony i jesteśmy w stanie dostarczyć unikalną wartość firmom na całym świecie, które chcą być napędzane przez dane – mówi Adam Kawa, współzałożyciel i prezes GetInData.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane