Hollywoodzki aktor wspiera syryjskie ofiary

opublikowano: 30-12-2015, 08:49

Hollywoodzki aktor Sacha Baron Cohen wraz żoną Islą Fisher, również aktorką przekazali 1 mln USD na rzecz organizacji charytatywnych wspierających ofiary konfliktu w Syrii, donosi serwis CNBC.

Komik, który znany jest najlepiej z wcielenia się w postacie kontrowersyjnych bohaterów Ali G i Borata przekazał środki do podziału pomiędzy brytyjską organizację dobroczynną „Save the Children” oraz nowojorską organizację „International Rescue Committee”.

Zobacz więcej

Sacha Baron Cohen, plakat

Bloomberg

Przedstawiciel „StC” poinformował, że uzyskane wsparcie zostanie wykorzystane na dofinansowanie programu szczepień dla ponad 250 tys. dzieci przeciwko potencjalnemu zagrożeniu jakim jest epidemia odry, która wybuchła w północnej Syrii. 

Pozostała część pieniędzy ma być przeznaczona na fundusz wsparcia dla rodzin, w tym kobiet i dzieci, zarówno w Syrii, jak i krajach sąsiednich, cierpiących w wyniku trwającego konfliktu.

Pieniądze zostaną przeznaczone na edukację, opiekę zdrowotną, schronienia i urządzenia sanitarne.

Save the Children szacuje, że obecnie jest 4 mln uchodźców w sąsiednich krajach i ponad 7 milionów przesiedlonych wewnątrz Syrii.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Hollywoodzki aktor wspiera syryjskie ofiary