Home Broker przyspiesza

ET
opublikowano: 02-09-2010, 00:00

Pośrednik kupił oddziały Finamo, a potem większość sprzedał. Zatrzymał ludzi. I cały czas zatrudnia.

Pośrednik kupił oddziały Finamo, a potem większość sprzedał. Zatrzymał ludzi. I cały czas zatrudnia.

Gdyby Home Broker należał do Związku Firm Pośrednictwa Finansowego, nieźle mógłby zamieszać w wynikach sprzedaży podawanych przez branżę. Nie należy, bo przede wszystkim zajmuje się kojarzeniem klientów zainteresowanych kupnem lub sprzedażą nieruchomości mieszkaniowych. Doradztwo finansowe to usługa dodana, którą świadczy od kilku miesięcy.

— Zainteresowanie jest tak duże, że cały czas rekrutujemy osoby doradzające w sprawach finansowych — mówi Damian Milibrand, prezes Home Broker.

Pośrednik ma ambicje, żeby znaleźć się w czołówce doradców kredytowych. Na tym rynku konkuruje z Open Finance z grupy Getinu. Akcjonariuszem obydwu pośredników jest Leszek Czarnecki. Damian Milibrand mówi jednak, że jedyne, co łączy Home Brokera z Open Finance, to rywalizacja o klientów.

— Mamy zupełnie inny model biznesowy. Do Open Finance klient przychodzi po kredyt, bo ma już upatrzone mieszkanie. W Home Broker najpierw szuka nieruchomości. Ofertę finansowania co prawda dostaje równolegle, ale ma ona wtórny charakter — mówi prezes Milibrand.

Rozkład akcentów na poszczególne linie biznesowe widać po zatrudnieniu. Na 660 pracowników obsługujących klienta 420 to doradcy od nieruchomości. Do końca roku Home Broker planuje zatrudnić kolejnych 200-300. W większości mają to być doradcy od nieruchomości.

Rozrośnie się też sieć placówek, do 45-50 z 35 oddziałów, jakie teraz działają pod szyldem Home Broker. Niewiele jest wśród nich placówek, jakie pośrednik przejął po Finamo. Przypomnijmy, że w lutym kupił sieć 31 oddziałów wraz z załogą. Dla siebie zatrzymał tylko 13, pozostałe sprzedał.

— Dla nas najważniejszym aktywem w tej transakcji byli ludzie. Wraz z siecią placówek przejęliśmy 125 pracowników. Zostało z nami stu doradców — mówi Damian Milibrand.

Pośrednik nie ujawnia wyników sprzedaży kredytów hipotecznych. Szef Home Brokera mówi tylko, że oddziały odwiedza 4 tys. osób miesięcznie, a 550 podpisuje umowę kupna/sprzedaży nieruchomości.

— W sierpniu najprawdopodobniej pobijemy rekord i obsłużymy 600 klientów. Około 80 proc. kupujących mieszkanie czy dom korzysta jednocześnie z doradztwa przy wyborze kredytu — mówi Damian Milibrand.

900

Tyle osób ma zatrudniać Home Broker w końcu tego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane