Honda rozpędziła motocyklowy biznes

ŁO
opublikowano: 19-12-2019, 20:10

Japoński koncern ma w tym roku powody do świętowania, bo przekroczył poziom 400 mln wyprodukowanych motocykli i skuterów.

Jednym Honda kojarzy się z motocyklami, innym z samochodami, ale są też tacy, którzy łączą markę głównie z silnikami do łodzi motorowych. Nikt nie jest w błędzie. Pierwszy motocykl Hondy wyjechał z fabryki 70 lat temu i od tego czasu Japończycy wyprodukowali już na całym świecie 400 mln jednośladów.

Zobacz więcej

Honda z 1949 roku

ARC

Taka liczba jest efektem głównie wzrostów w ostatnim okresie. W 1997 roku firma miała na koncie 100 mln wyprodukowanych motocykli, pięć lat temu już 300 mln, natomiast w 2018 roku po raz pierwszy przekroczyła poziom 20 mln w skali roku.    

Honda produkuje swoje motocykle w różnych krajach, w tym w Belgii, Tajlandii, Brazylii, Włoszech, Chinach, Nigerii i Indiach.    

Honda zajęła 21 miejsce w rankingu Best Global Brands 2019 przygotowanym przez Interbrand, który szereguje najcenniejsze marki świata. Wyżej są jedynie trzy marki motoryzacyjne: Toyota, Mercedes i BMW.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy