Motocykl RC213V-S, z czterocylindrowym silnikiem w układzie widlastym o pojemności 999 cm3, wejdzie do sprzedaży w tym roku. To komercyjna wersja maszyny, na której Marc Marquez zdobył dwa tytuły mistrza świata.

- Od dawna ludzie domagali się legalnej wersji RCV – powiedział Lee Edmunds z American Honda. - Dlatego nasi mechanicy zbudowali maszynę, która jest po prostu wersją MotoGP ze światłem przednim i kierunkowskazami – dodał.
Sprzedawany w USA motocykl, z powodu regulacji środowiskowych, nie będzie równie mocny jak maszyna Marqueza. Zamiast 235 KM będzie miał ich tylko 101 KM. Honda informuje jednocześnie, że będzie dostępny do nabycia zestaw, który pozwoli zwiększyć moc do ok. 215 KM, ale nie będzie on pasował do motocykli sprzedawanych w USA.
Japońska spółka nie ujawniła, ile motocykli RC213V-S wprowadzi do sprzedaży, choć jeden z członków jej władz zasugerował, że będzie ich mniej niż 250. Mają być budowane na zamówienie. Honda będzie je przyjmować od 12 lipca, pierwsze motocykle mają trafić do klientów jesienią tego roku.
