Hossa na kenijskiej giełdzie (WYKRES DNIA)

opublikowano: 15-10-2012, 18:03

Po poniedziałkowym 0,9-proc. wzroście indeks kenijskiej giełdy NSE-20 osiągnął poziom 4029,50 pkt, co jest najwyższą wartością wskaźnika od 16 miesięcy, informuje Reuters.

Poziom 4 tys. pkt. został przebity po raz pierwszy od 14 czerwca 2011 r.

Wyświetl galerię [1/2]

Nairobi Securities Exchange Ltd All Share Index (źródło: Bloomberg)

Wśród głównych przyczyn wzrostów na parkiecie w Nairobi analitycy wymieniają przede wszystkim oczekiwania związane z publikacją lepszych wyników spółek za bieżący rok, po spadku kosztów kredytów i stabilizacją miejscowej waluty (szylinga) wobec dolara.
„Jest wiele optymizmu na rynku.

Po 2011 r. który była dla firm trudny ze względu na wysokie koszty długu, w obecnym warunki zostały złagodzone, co powinno mieć pozytywne przełożenie na wyniki spółek”- ocenia Brenda Kithinji, analityczka Standard Investment Bank.

Po załamaniu w minionym roku, w 2012 r. kenijska giełda odreagowuje i zyskuje 25 proc. stopę zwrotu.

Największym wzrostem kursu spośród notowanych spółek może pochwalić się Uchumi, której papiery podrożały już o ponad 151 proc. Aprecjację wspierają nadzieję na wypłacenie pierwszej w historii spółki dywidendy.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Reuters

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Hossa na kenijskiej giełdzie (WYKRES DNIA)