Hotel Magda czeka na nabywcę

Radosław Górecki
opublikowano: 04-06-1999, 00:00

Hotel Magda czeka na nabywcę

W Licheniu Starym pod Koninem otwarto hotel Magda. Inwestorem i generalnym wykonawcą jest Budimex. Hotel postawiono w bardzo krótkim czasie. Pierwsi pracownicy weszli na budowę 6 kwietnia ubiegłego roku. Po trzynastu miesiącach obiekt jest gotowy.

— Budimex nosi się z zamiarem sprzedaży hotelu Magda, ale to dotyczy również hoteli rzeszowskich i pensjonatu w Zakopanem. Spółka nie ma jednak żadnych powodów, aby się z tym śpieszyć. Liczymy się z długotrwałymi negocjacjami. Jest sporo firm, także z zagranicy, zainteresowanych zakupem naszych hoteli. Nie została jeszcze podjęta decyzja, czy będą one sprzedane oddzielnie, czy jako zalążek sieci — mówi Waldemar Mierzwa z Budimexu.

Na razie hotel pozostaje więc w rękach holdingu budowlanego, który musi borykać się z problemami typowymi dla branży hotelarskiej. Jednym z nich było znalezienie odpowiedniego personelu.

— Nasz hotel znajduje się w okolicy, w której usługi hotelarskie i gastronomiczne nie stoją na najwyższym poziomie. Obiekty, które działają np. w Koninie, nie mają najlepszej renomy. Stąd nasza decyzja, żeby do obsługi gości zatrudnić ludzi młodych, bez doświadczenia w branży hotelarskiej. Oczywiście do kuchni przyjęliśmy fachowców. Młodych pracowników przyuczaliśmy do zawodu w naszych hotelach rzeszowskich. Ludzie ci podchodzą do swej pracy z ogromną pasją i myślę, że się sprawdzą — twierdzi Dariusz Wesołowski, dyrektor hotelu Magda.

Personel mimo braku doświadczenia zdał egzamin obsługując pierwszych gości.

HONOROWY GOŚĆ: Jako jeden z pierwszych do pamiątkowej księgi gości wpisał się Michał Bajor, który wspólnie z Katarzyną Groniec, uświetnił otwarcie hotelu krótkim recitalem.

ZYSKAMY NA TARGACH: Niewątpliwie pojawią się tu goście targowi z Poznania. Jeśli są skłonni dojeżdżać 100 km autostradą do Konina, to z pewnością poświęcą dodatkowy kwadrans na dojazd do Lichenia, aby zamieszkać w nowoczesnym hotelu — przekonuje Dariusz Wesołowski, dyrektor hotelu Magda.

WĘDRUJĄCY KLUCZ: Marek Michałowski, dyrektor generalny i prezes zarządu Budimexu, odebrał z rąk Jerzego Szybiaka, dyrektora budowy hotelu, symboliczny klucz, który następnie przekazał Dariuszowi Wesołowskiemu, dyrektorowi hotelu.

JESZCZE SZYBCIEJ: Grzegorz Tuderek, obecnie, jak podkreśla, właściciel, a nie prezes zarządu firmy Tuderek Engineering & Construction, zamierza wybudować podobny hotel w okolicach Warszawy, tylko w szybszym tempie. Twierdzi, że uda się to zrobić w ciągu 12 miesięcy.

BAZYLIKA LEPSZA OD MORZA: Z okien niektórych pokoi można oglądać monumentalną bazylikę w Licheniu. W większości hoteli Wybrzeża opłata za pokój z widokiem na morze jest większa. Jak zapewniła nas recepcjonistka, za pokój z widokiem na bazylikę dopłaty nie ma.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radosław Górecki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Hotel Magda czeka na nabywcę