Hotelowa polska jesień

opublikowano: 21-10-2014, 00:00

Grupę narodowości, które najczęściej odwiedzają nasz kraj jesienią, zdominowali mieszkańcy Skandynawii.

Norwegowie, Węgrzy i Szwedzi to narodowości najczęściej szukające zakwaterowania w polskich miastach jesienią — wynika z analizy przeprowadzonej przez serwis Trivago. Na kolejnych miejscach znaleźli się Finowie i Czesi. 314 zł za pokój dwuosobowy — tyle średnio są gotowi zapłacić Norwegowie odwiedzający nasz kraj w sezonie jesiennym. To najwięcej spośród wszystkich narodowości. Około 307 zł wydadzą Szwedzi, a 299 zł Szwajcarzy. Na najdłuższy pobyt w Polsce decydują się Hiszpanie, Szwajcarzy i Irlandczycy.

Pierwsi i drudzy szukają zakwaterowania na średnio 2,9 dnia, trzeci natomiast na 2,8 dnia. Miastami, które jesienią cieszą się największym zainteresowaniem obcokrajowców są Kraków, Warszawa i Gdańsk. W stolicy Małopolski zakwaterowania jesienią szuka 29 proc. zagranicznych użytkowników Trivago, natomiast Warszawą i Gdańskiem interesuje się odpowiednio 20 proc. i 10 proc. osób.

Polacy natomiast jesienią najbardziej lubią Pragę. Noclegu w tym mieście szuka blisko 10 proc. polskich użytkowników Trivago, zainteresowanych zagranicznymi kierunkami. Blisko 9 proc. decyduje się na nocleg w Rzymie, a 7 proc. w Paryżu. Spośród najpopularniejszych kierunków najwięcej, bo aż średnio 807 zł, jesteśmy gotowi wydać na hotel w Londynie. Dalej w zestawieniu jest Paryż (791 zł) i Amsterdam (634 zł).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Gołasa

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Hotelowa polska jesień