HP oswaja starszych z siecią

  • Dorota Czerwińska
opublikowano: 29-09-2014, 00:00

Od początku września HP Global Business Center zaczęło cykl szkoleń dolnośląskich seniorów z wykorzystania nowoczesnych technologii i poruszania się w internecie.

To inicjatywa pracowników. Spotkania z seniorami odbywają się w poniedziałki w jednym z biur firmy w centrum miasta. Zapisy na szkolenia trwają do końca września, a program zakończy się w grudniu 2014 r. 29 września odbędzie się specjalne szkolenie, tzw. You Tube Party, podczas którego uczestnicy poznają przede wszystkim prawne aspekty korzystania z sieci. Kursy są wynikiem współpracy HP z Wrocławskim Centrum Seniora i Uniwersytetem Trzeciego Wieku. W zajęciach mogą wziąć udział osoby, które z racji wieku nie czują się swobodnie w użytkowaniu sprzętu komputerowego i internetu. Szkolenia obejmują obsługę programów komputerowych, np. tworzenie dokumentów i edycję zdjęć, użytkowanie skrzynki mailowej, serwisów społecznościowych, korzystanie z bankowości elektronicznej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Czerwińska

Polecane