HSBC przyznał się do błędnej rekomendacji dla funta

opublikowano: 18-09-2017, 12:51
aktualizacja: 18-09-2017, 12:55

- Myliliśmy się – przyznał strateg HSBC, David Bloom.

Bloom twierdzi obecnie, że na koniec roku funt może być notowany po 1,35 USD. Wcześniej prognozował 1,20 USD, bo jak tłumaczy, nie przewidział „nieoczekiwanego pragnienia Banku Anglii przyłączenia się do wyścigu banków centralnych G10 do kończenia akomodatywnej polityki monetarnej, które dało dodatkowy impet funtowi”.  

W ubiegłym tygodniu funt umocnił się do 1,36 USD po ujawnieniu bardziej „jastrzębiego” stanowiska Banku Anglii, przypomina The Financial Times.
Dziennik podkreśla, że HSBC nie zmienia całkowicie swojego „niedźwiedziego” nastawienia wobec funta.

- Pokrwawieni, ale nieugięci, oczekujemy na 2018 rok i oczekujemy osłabienia GBP – napisał Bloom. – Tykający zegar negocjacji w sprawie brexitu prawdopodobnie da polityce większy wpływ, szczególnie jeśli postęp będzie trudny do osiągnięcia. Silne powiązanie z perspektywą stóp sugeruje bardzo mały udział w cenie GBP ryzyka politycznego. To uspokojenie, które otwiera asymetryczne ryzyko osłabienia – dodał.

HSBC uważa, że w pierwszym kwartale 2018 roku funt będzie notowany po 1,33 USD, a na koniec roku po 1,26 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, ft.com

Polecane