Huawei popiera sprzętową dywersyfikację

opublikowano: 08-10-2019, 14:07

Ministerstwo cyfryzacji myśli o tym, żeby wprowadzić przepisy zobowiązujące operatorów telekomunikacyjnych do zamawiania sprzętu od różnych dostawców. Huawei nie mówi „nie”.

Zamysłem wprowadzenia ograniczeń jest wzmocnienie bezpieczeństwa – operatorzy musieliby kupować urządzenia sieciowe od różnych firm po to, by w razie potrzeby móc wyłączyć te, które nie sprawdzą się w działaniu.

- Może nie będzie to do końca zgodne z tym, czego chciałaby moja firma, ale jako ekspert telekomunikacyjny doradzałbym to każdemu operatorowi. Każdy szanujący się operator telekomunikacyjny powinien mieć różnych dostawców w różnych warstwach sieci – mówi Ryszard Hordyński, dyrektor ds. inwestycji, strategii i komunikacji w Huawei Polska w studiu „Pulsu Biznesu” na Kongresie 590 w Rzeszowie.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Sołtys

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu