Hub.Tech złożył prospekt w KNF. Są zmiany w zarządzie

opublikowano: 27-12-2021, 09:04

Notowana na NewConnect grupa Hub.Tech złożyła w KNF prospekt emisyjny w związku z planem przeniesienia na główny rynek GPW. Doszło też do zmian w zarządzie.

Przejście na główny rynek GPW planowane jest na I półrocze 2022. Nie będzie mu towarzyszyć emisja akcji. Kapitalizacja Hub.Techu to 195 mln zł. Od początku roku spadła o 45 proc., a kurs znalazł się na najniższym poziomie od połowy 2020 r.

Spółka poinformowała również o zmianach w zarządzie. Marcin Pawlikowski przestanie pełnić funkcję wiceprezesa Hub.Tech, zaś do zarządu został powołany Paweł Rodowicz, od 2018 roku pełnomocnik zarządu w spółce InventionBio. Marcin Pawlikowski pozostanie w grupie i skupi się na rozwoju Onlybio.life.

- Hub.Tech w ostatnich latach wypracował dobrą pozycję na rynku. Jest to odpowiedni moment, abym zmienił swoją funkcję i ustąpił miejsca w zarządzie. Przede wszystkim widzę bardzo duży potencjał w Onlybio.life i tutaj będę chciał skierować swoje działania. Spółka zdobyła pozycję lidera ekokosmetyków na polskim rynku, realizuje wiele perspektywicznych projektów R&D oraz posiada moce produkcyjne, które pozwalają na dalszą ekspansję i rozwój – komentuje Marcin Pawlikowski, prezes spółki Onlybio.life.

Onlybio.life po trzech kwartałach odpowiadała za ponad 55 mln zł przychodów ze sprzedaży całej grupy. Spółka w 2022 roku chce również rozpocząć działalność eksportową. Do tej pory eksport stanowił nieznaczną część przychodu, jednak teraz ma to się zmienić i swoje produkty będą mocniej pozycjonować za granicą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane