Huta Ferrum zakończyła restrukturyzację

Reuters
opublikowano: 25-01-2002, 14:57

KATOWICE (Reuters) - Huta Ferrum zakończyła proces restrukturyzacji, wydzieliła ze swojej struktury nowy podmiot - zakład konstrukcji i usług spawalniczych, skupiając się na podstawowym biznesie, czyli produkcji rur i izolacji, powiedział Reuterowi prezes huty, Henryk Pfeifer. "Praktycznie zakończyliśmy restrukturyzację spółki, z początkiem 2002 roku wydzielony został zakład kons

KATOWICE (Reuters) - Huta Ferrum zakończyła proces restrukturyzacji, wydzieliła ze swojej struktury nowy podmiot - zakład konstrukcji i usług spawalniczych, skupiając się na podstawowym biznesie, czyli produkcji rur i izolacji, powiedział Reuterowi prezes huty, Henryk Pfeifer.

"Praktycznie zakończyliśmy restrukturyzację spółki, z początkiem 2002 roku wydzielony został zakład konstrukcji, do którego przeszło 130 pracowników. Stan zatrudnienia na koniec stycznia br. to 481 osób" - powiedział Pfeifer. Dodał, że na razie nie przewiduje zwolnień.

Pfeifer nie chciał podać szacunkowych wyników spółki za 2001 rok. Stwierdził, że "drugie półrocze było wyraźnie lepsze, ale ze względu na to, że po połowie roku wynik był ujemny, za cały rok huta zanotuje wynik ujemny".

Po pierwszym półroczu Ferrum miała 13,1 miliona złotych straty, czyli tyle samo, ile po trzech kwartałach. Sprzedaż po trzech kwartałach 2001 roku wyniosła 109,8 miliona złotych.

Pfeifer nie powiedział jaką stratę przewiduje za cały rok. Poziom przychodów w 2001 roku był na poziomie zbliżonym do roku 2000, czyli około 150 milionów złotych, stwierdził.

Dodał, że Ferrum zamierza utrzymać 25-30 procent udział eksportu w przychodach.

((Wojciech Żurawski, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Polecane