Hyundai może przejąć zarządzanie nad Daewoo-gazeta

EXBUD Spółka Akcyjna
opublikowano: 16-03-2001, 09:01

SEUL (Reuters) - Rząd Korei Południowej może przekazać zarządzanie Daewoo Motor największemu producentowi samochodów w kraju czyli Hyundai Motor, jeżeli plany sprzedaży koncernu General Motor nie powiodą się, poinformował w piątek dziennik Chosun Ilbo, powołując się na źródła rządowe.

"W przyszłym miesiącu GM na pewno przedłoży propozycję zakupu Daewoo, ale jeżeli General Motor zrezygnuje tak jak zrobił to Ford, albo sprzedaż nie powiedzie się z powodu zbyt niskiej ceny, wówczas przedstawimy plany awaryjne" - oświadczyło jedno ze źródeł cytowanych przez dziennik.

"Jeden z nich zakłada przekazanie Daewoo pod zarząd Hyundai Motor" - pisze gazeta.

Według źródeł gazety dalsze utrzymywanie koncernu kosztowałoby państwo kolejne dwa biliony won (1,56 miliarda dolarów), a przekształcenie go w spółkę państwową nie będzie możliwe.

"Wierzyciele koncernu oświadczyli, że po upływie lipca tego roku nie zamierzają już dalej wspierać koncernu" - tłumaczy jeden z przedstawicieli rządu.

Do września ubiegłego roku zobowiązania finansowe Daewoo Motor sięgały 18,9 biliona won, a wartość aktywów 17,9 biliona won.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EXBUD Spółka Akcyjna

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Hyundai może przejąć zarządzanie nad Daewoo-gazeta