...i grać fair play

TM
opublikowano: 19-04-2012, 00:00

SONDA

TOMASZ MALEPSZY

prezydent Leszna

Od przedsiębiorców oczekuję przestrzegania zasad odpowiedzialnego biznesu. Nie chciałbym się dowiadywać z prasy o firmach, które nie płacą podatków lub składek ZUS. Życzę przedsiębiorcom, by ich spółki rosły w siłę, rozbudowywały zakłady i zatrudniały pracowników. Dla nas oczywiście oznacza to wyższe wpływy do miejskiej kasy, ale ich sukcesy przede wszystkim przełożą się na lepsze życie mieszkańców naszego miasta.

JACEK JUSZKIEWICZ

starosta wielicki

Od przedsiębiorców oczekuję przede wszystkim współpracy. Na poziomie powiatu dotyczy to m.in. spraw związanych z kształceniem kadr. Moglibyśmy nie słuchać przedsiębiorców i „produkować” bezrobotnych absolwentów szkół. Wolimy wsłuchać się w potrzeby biznesu i odpowiednio profilować poziom kształcenia. Biznes musi nam jednak dawać odpowiednie sygnały. Bądźmy partnerami, bądźmy kompatybilni.

TOMASZ ANDRUKIEWICZ

prezydent Ełku

Oczekiwałbym większej wyrozumiałości ze stron biznesu. Oczywiście wszystkie biurokratyczne sprawy staramy się załatwiać jak najszybciej, ale niektóre pozwolenia musimy uzgadniać z innymi instytucjami. A to niestety trwa. Od biznesmenów oczekuję też większej otwartości. Ja mam to szczęście, że w moim mieście działa rada przedsiębiorczości, z którą mogę konsultować różne sprawy. Nie we wszystkich samorządach jednak tak jest…

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TM

Polecane