I NFI zrezygnował z giełdy dla Izo-Ergu

Anna Bytniewska
opublikowano: 13-01-2000, 00:00

I NFI zrezygnował z giełdy dla Izo-Ergu

Inwestor branżowy może kupić nawet 85 proc. akcji gliwickiej spółki

I NFI, właściciel Izo-Ergu — gliwickiego producenta materiałów elektroizolacyjnych, odłożył plany giełdowe tej spółki. Obecnie fundusz przygotowuje ją do sprzedaży inwestorowi branżowemu.

I NFI, do którego należy 33 proc. akcji Izo-Ergu z Gliwic, zrezygnował z planów giełdowych w 2000 r., obawiając się nieatrakcyjnej wyceny.

— Zrezygnowaliśmy z tegorocznych planów związanych z giełdą. Obecna sytuacja firmy nie daje gwarancji zdobycia tą drogą wystarczającego kapitału na dalszy rozwój. Izo-Erg wymaga działań, które zwiększą efektywność i wartość firmy. Trzeba m.in. ograniczyć koszty energii, poprawić rentowność produkcji, sprzedać zbędny majątek — mówi Andrzej Ćwiek, dyrektor do spraw przedsiębiorstw w I NFI.

Fundusz nie wyklucza wejścia Izo-Ergu na GPW w późniejszym terminie. Obecnie jednak za bardziej korzystne rozwiązanie uważa sprzedaż spółki inwestorowi branżowemu.

Są zainteresowani

— Prowadziliśmy już rozmowy z inwestorami, ale nie wykroczyły one poza etap wstępny. Firmie zainteresowanej Izo-Ergiem możemy zaoferować nawet 85 proc. akcji — twierdzi Andrzej Ćwiek.

W funduszu mają nadzieję, że inwestor zagwarantuje, oprócz nowych technologii i produktów oraz rynków zbytu, środki na dalszy rozwój firmy.

W 1999 roku Izo-Erg wydał na inwestycje ponad 1,1 mln zł. Kwotę tę przeznaczono na dokonanie pomiarów zużycia energii, wykonanie nowych odcinków rurociągu wody przemysłowej, modernizacji urządzeń produkcyjnych i sieci komputerowej oraz zakup i montaż sprężarek powietrza wraz z osprzętem i siecią. W 1998 roku spółka zainwestowała około 4,5 mln zł, głównie w kupno nowej linii do wytwarzania laminatów giętkich i mikowych. Związane z restrukturyzacją inwestycje w 2000 roku zostaną sfinansowane dzięki sprzedaży majątku nieprodukcyjnego.

W 1999 roku wielkość produkcji Izo-Ergu przekroczyła ponad 2,2 tys. ton, jej wartość natomiast — 57,6 mln zł.

Konkurenci spoza kraju

Firma jest czołowym krajowym producentem płyt szklanych i płyt papierowo-fenolowych. W 1999 roku zatrudniała 399 osób. Największymi konkurentami Izo-Ergu na rynku polskim są producenci z Unii Europejskiej i CEFTA: Isovolta, Isola, Elektro Isola i ABB.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bytniewska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / I NFI zrezygnował z giełdy dla Izo-Ergu