IAG z rekordową stratą w 2020 r.

ARŻ, MarketWatc
opublikowano: 26-02-2021, 19:24

International Airlines Group, która jest właścicielem m.in. British Airways, poniosła w 2020 roku największą stratę w swojej historii. To efekt globalnych ograniczeń w podróżowaniu wywołanych pandemią.

Grupa linii lotniczych ogłosiła stratę operacyjną w wysokości 7,4 mld euro. To najgorszy wynik w 10-letniej historii. Rok wcześniej firma osiągnęła zysk w wysokości 2,6 mld euro.

Całkowite przychody IAG spadły o 69 proc. do 7,8 mld euro. Właściciel linii British Airways, Iberia, Aer Lingus i Vueling wykonał zaledwie 1/3 swojego pierwotnego harmonogramu lotów na 2020 rok. Dług netto wyniósł 9,8 mld euro, czyli o niemal 30 proc. więcej niż rok wcześniej. W związku z dalszą niepewnością firma nie zdecydowała się na publikację prognoz.

Akcje brytyjskich linii lotniczych zyskały na wartości na początku tego tygodnia po tym, gdy Boris Johnson ogłosił plan wyprowadzenia Wielkiej Brytanii z trzeciego lockdownu. Premier zasygnalizował, że podróże zagraniczne mogą być ponownie dozwolone od 17 maja, co przełożyło się na wzrost rezerwacji lotów m.in. do Grecji i Hiszpanii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane