iAlbatros blisko kontraktu życia

Należąca do grupy SMT spółka podpisała list intencyjny w sprawie kontraktu o wartości nawet 150 mln EUR rocznie.

Skrzyżowanie najnowszych technologii z tak tradycyjnym biznesem jak hotelarstwo może przynieść krociowe zyski. Specjalizująca się w udostępnianiu technologii do rezerwacji hotelowych dla korporacyjnych klientów polska spółka iAlbatros jest o krok od zdobycia kontraktu życia. Firma podpisała z Havas Voyages – największą francuską agencją podróży – list intencyjny w sprawie rezerwacji hotelowych. Szacowana wartość kontraktu ma początkowo wynieść 50 mln EUR rocznie i stopniowo wzrastać do nawet 150 mln EUR.

W ramach umowy iAlbatros wdroży dedykowaną wersję swojego systemu dopasowaną do potrzeb klientów biura podróży. Natomiast Havas Voyages obliguje się do dokonywania wszystkich rezerwacji dla klientów wyłącznie poprzez system polskiej spółki.

- Mamy bardzo ambitny plany związane z rozwojem międzynarodowym. Pozyskanie tak dużego klienta to dla nas przesłanka, że jesteśmy w stanie pozyskiwać podobne budżety na całym świecie – ocenia Moncef Khanfir, prezes iAlbatrosa.

To kolejny duży kontrakt polskiej firmy w ostatnim czasie. Niedawno spółka rozszerzyła współpracę z biurem podróży Globeo Travel zwiększając szacowaną roczną wartość kontraktu z 3,5 mln do 11,8 mln EUR. Natomiast we wrześniu, iAlbatros pozyskał również czteroletni kontrakt z francuską instytucją badawczą IRD o całkowitej szacowanej wartości 5 mln EUR.

iAlbatros to polsko-francuski joint-venture, które działa w specyficznej niszy biznesowej: pośredniczy w rezerwacji hoteli. Biznes jest oparty na nowoczesnym modelu SaaS (opłaty abonamentowe za dostęp do oprogramowania). Mimo, że jest prowadzony od czterech lat, zaczął rozwijać się tak szybko, że władze SMT - polskiej grupy IT do której należy spółka – zdecydowały się w pierwszej połowie roku wygasić pozostałą działalność i skupić się na rozwijaniu biznesu hotelowego. Kluczowy dla tej decyzji był ubiegły rok. Dzięki zdobyciu takich klientów jak GDF Suez, AMUE czy Technip, wartość budżetów turystycznych, którym zarządza polska spółka wzrosła do 445 mln zł.

Ten rok iAlbatros ma zamknąć 113 mln zł przychodów i 1,8 mln zł zysku netto. Natomiast za pięć lat ma to być już blisko 700 mln zł przychodów i ok. 30 mln zł zysku netto. Docelowo iAlbatros i SMT mają się połączyć.© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Gawrychowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / IT&Internet / iAlbatros blisko kontraktu życia