IDM: przed kolejnymi sesjami na GPW rośnie optymizm

Marek Druś
17-05-2002, 18:03

Po wczorajszych dynamicznych wzrostach otwarcie w dniu dzisiejszym było praktycznie przesądzone. Wzrost popytu na akcje podczas obu sesji skutkował obrotami dawno nie notowanymi na naszej giełdzie, które podczas dzisiejszych notowań przekroczyły poziom 500 mln zł. W początkowej części sesji popyt skoncentrował się głównie na dużych spółkach (TPSA, PKN Orlen). Po przebiciu poziomu 1.400 pkt. szala zaczęła się przechylać w kierunku „niedźwiedzi”. Podaż uaktywniła się przede wszystkim na dwóch wymienionych wyżej papierach po osiągnięciu przez nie oporów technicznych przy cenach TPSA 15,45 zł i PKN 20,00 zł. Na tych dwóch walorach obrót stanowił połowę obrotów giełdowych. Przy wzroście zainteresowania Inwestorów spółkami o dużej kapitalizacji na plan dalszy zeszły papiery firm uchodzących za spekulacyjne.

Wybicie indeksu ponad górne ograniczenie wstęgi Bollingera jak i powstanie na dziennych wykresach świecowych „spadającej gwiazdy” spowoduje zapewne na początku notowań poniedziałkowych kontynuację zniżki z drugiej części dzisiejszej sesji. Nie powinna ona jednak moim zdaniem zaburzyć pozytywnego wydźwięku przełamania przez indeks linii trendu spadkowego rozpoczętego na przełomie stycznia i lutego br. Znaczny wzrost obrotów świadczy o pojawieniu się nowego kapitału na giełdzie. Moim zdaniem, jest to kapitał zarówno pochodzenia krajowego jak i zagranicznego, co może skutkować dalszą poprawą koniunktury na GPW.

Bogusław Bieroń

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / IDM: przed kolejnymi sesjami na GPW rośnie optymizm