IDM specyficznie o budowlance

KA
opublikowano: 14-02-2014, 10:43

Nadchodzi dobry czas dla firm budowlanych, ale nie posiadaczy ich akcji. To konkluzja raportu DM IDM.

"Uważamy, że rajd , który rozpoczął się w sierpniu 2012 r. w większości przypadków zdyskontował poprawę wyników finansowych” – napisał w raporcie Andrzej Bernatowicz, analityk DM IDM.

Według niego akcje spółek budowlanych nie są jeszcze przewartościowane, ale będą się zachowywać gorzej od całego rynku, zwłaszcza w drugiej połowie 2014 r.

 Ze względu na wysokie wyceny rekomenduje sprzedaż Budimeksu i Erbudu. Mirbud uważa, za niedowartościowany w przypadku pozytywnego rozwoju sytuacji w branży budowlanej, ale skala zadłużenia spółki zniechęca go do niej. Unibep ma według niego zdrowy bilans i dlatego pozostaje preferowaną spółką z tej branży. W branży kolejowej preferuje ZUE zamiast Trakcji. Z mniejszych firm, radzi zwrócić uwagę na Tesgas i Projprzem.

 W latach 2014-2015 DM IDM spodziewa się wzrostu przychodów wszystkich firm budowlanych. Zwraca jednak uwagę, że współczynniki EV do EBITDA mają one często dwucyfrowe. Nie wierzy zaś w osiągniecie poziomu rentowności z poprzedniego cyklu koniunkturalnego m.in. ze względu na otwarcie rynku na globalnych graczy.

  W czwartym kwartale 2013 r. Trakcja, ZUE i Mirbud powinny zmienić straty z czwartego kwartału 2012 r. na małe zyski. Erbud i Unibep też powinny poprawić wyniki w ujęciu rok do roku. Budimex ma pokazać gorsze wyniki niż przed rokiem, ale tylko ze względu na niższą sprzedaż w segmencie deweloperskim.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / IDM specyficznie o budowlance