IDMSA już nie chce ratować Jago

MICH
opublikowano: 03-07-2012, 00:00

Nici ze współpracy z IDMSA. Do kupienia będzie majątek wart według syndyka około 19 mln zł.

Na początku maja upadłymi mrożonkami zainteresował się IDMSA, a właściwie nie tyle mrożonkami, ile płynną, giełdową spółką z majątkiem i potencjałem restrukturyzacyjnym, jak wówczas twierdził Grzegorz Leszczyński, prezes IDMSA.

Obie spółki podpisały umowę, która pozwalała na przeprowadzanie „analizy stanu prawnego i finansowego w celu podjęcia współpracy”, gdzie IDMSA mógłby zostać inwestorem finansowym.

— Ten projekt jest zakończony i żadne rozmowy się nie toczą — twierdzi Rafał Abratański, wiceprezes IDMSA, nie chcąc podać powodów takiej decyzji.

— Regularnie ktoś się zgłasza z propozycją inwestycji, a my później prowadzimy analizy — ucina Rafał Abratański. To moment, w którym syndyk nie musi już dłużej wstrzymywać sprzedaży majątku. Gdyby zrobił

to wcześniej, mógłby pozbawić spółkę szansy na kontynuowania działalności dzięki potencjalnemu zastrzykowi finansowemu.

— Złożyłem w sądzie wycenę nieruchomości spółki na ok. 19,25 mln zł. Jednocześnie wciąż nie wiem, czy udało nam się zidentyfikować cały majątek Jago, bo jest on bardzo rozproszony. O zakończeniu rozmów z inwestorem nic mi nie wiadomo — mówi Marcin Żurakowski, syndyk Jago.

— Spółka na różnych etapach wysprzedawała co ciekawsze składniki majątku, jak centra dystrybucyjne, więc nie wiem, czy to, co zostało, będzie atrakcyjne dla branżowego inwestora — mówi pragnąca zachować anonimowość osoba z branży.

Wielkość wszystkich wierzytelności Jago nie jest jeszcze znana. Zarząd Jago odmówił komentarza dotyczącego obecnej sytuacji spółki i rozmów z inwestorem.

Sąd, ogłaszając upadłość likwidacyjną spółki, uzasadnił, że od 2008 r. prowadzi ona nierentowną działalność, więc nie jest przygotowana do sanacji układowej.

Co będzie można kupić od syndyka?

13,7 2,8

mln zł Na tyle wyceniono mln zł Taka jest wycena nieruchomość z chłodnią Jago nieruchomości z chłodnią w Bydgoszczy. w Skierniewicach.

1,14 1,2

mln zł To wartość zalesionej To wysokość wyceny nieru- działki w Krzeszowicach. chomości biurowej Jago oraz magazynów (głównie samochodowych) w Książenicach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MICH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / IDMSA już nie chce ratować Jago