Idzie nowe rozdanie w KGHM

ES
opublikowano: 30-05-2008, 00:00

Koniec kadencji rady jest dla skarbu okazją do roszad. W spółkach zależnych już trwają.

Koniec kadencji rady jest dla skarbu okazją do roszad. W spółkach zależnych już trwają.

Rozkręca się kadrowa karuzela w spółkach zależnych Polskiej Miedzi. Walne KGHM Ecoren zmieniło wczoraj skład rady nadzorczej i odwołało z zarządu wiceprezesa Czesława Cichonia. Spółką nadal kieruje Mariusz Bober. Powołano też nowych członków rady nadzorczej. Jej szefem został Mirosław Krutin, prezes KGHM. Dotychczasowy przewodniczący Jarosław Romanowski pozostał w składzie rady. Wszedł do niej prof. Edward Chlebus, wykładowca Politechniki Wrocławskiej.

Dziś zbierze się rada nadzorcza Interferii, którymi kieruje Waldemar Czechowski-Jamroziński. Z nieoficjalnych informacji wynika, że rada ogłosi konkurs na nowego prezesa giełdowej spółki hotelarsko-turystycznej.

Zmiany nie ominą prawdopodobnie też samego KGHM. Na walnym 26 czerwca może dojść do przetasowania w radzie, której kadencja się kończy. Powołanie nowej miało być tylko formalnością, ale z naszych informacji wynika, że do rady mogą wejść nowe osoby. Zagrożony może być natomiast szef rady Marek Trawiński, jeszcze niedawno typowany na prezesa KGHM. Potwierdziliśmy to w dwóch wiarygodnych źródłach zbliżonych do spółki i skarbu państwa.

— Nie popierałbym takich zmian w radzie. Zauważyłem, że Marek Trawiński bardzo zaangażował się w swoją pracę i dziś dobrze ją oceniam — mówi Józef Czyczerski, członek rady, w przeszłości krytykujący przewodniczącego.

Niepowołanie Marka Trawińskiego na kolejną kadencję nie musi oznaczać degradacji. Może bowiem objąć funkcję w dużej firmie branży energetycznej. Próbowaliśmy uzyskać jego komentarz, ale był wczoraj nieuchwytny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ES

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Idzie nowe rozdanie w KGHM