iFun4all ma zastrzyk gotówki z Redmond

opublikowano: 02-07-2018, 22:00

Spółka, który w połowie czerwca podpisała z Microsoftem umowę na produkcję gry, już otrzymała pierwsze płatności.

Notowana na NewConnect spółka iFun4all i Mixer, platforma streamingowa należąca do Microsoftu, przed dwoma tygodniami ogłosiły, że pracują wspólnie nad grą, w której wykorzystany zostanie m.in. nowatorski mechanizm rozgrywki. Krakowska spółka już pozytywnie odczuwa efekty tej współpracy.

— W czerwcu otrzymaliśmy płatności za osiągnięcie pierwszych dwóch „kamieni milowych”, co będzie widoczne już w wynikach drugiego kwartału — mówi Michał Mielcarek, prezes iFun4all.

Tempo świadczy o tym, że prace nad grą były zaawansowane już w momencie podpisywania umowy.

— Rozmowy prowadziliśmy od lutego. Potem rozpoczęliśmy prace, żeby mieć czym przekonać partnerów — mówi prezes iFun4all.

Microsoft przykłada do Mixera dużą wagę. Nic dziwnego — od dłuższego czasu jednym z głównych tematów konferencji branżowych jest streaming. Jak to się stało, że gigant podpisał umowę z relatywnie małą spółką z Polski?

— Mieliśmy bardzo dobry pomysł na rozgrywkę — coś, czego nie ma jeszcze na Mixerze. Microsoft poszukuje swoich „Angry Birds”, więc stawia na pomysły, a niekoniecznie na wykonanie na poziomie gier AAA — wyjaśnia Michał Mielcarek.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy