Ile kosztuje ochrona Zuckerberga i Bezosa

DI
opublikowano: 19-04-2016, 11:18

Szefowie największych spółek technologicznych na świecie nie oszczędzają na ochronie osobistej.

Prezesi spółek technologicznych są nieraz tak popularni, jak znani aktorzy czy piosenkarze. Koncerny nie oszczędzają więc na ich ochronie.  

Zobacz więcej

Jeff Bezos

Bloomberg

Portal Business Insider sprawdził ostatnie dostępne dane na ten temat i przygotował zestawienie pokazujące, ile wydają na ochronę prezesów m.in. Facebook, Amazon i Oracle.  

Na szczycie listy ląduje Jeff Bezos, założyciel i prezes internetowego detalisty Amazon.com. Koszty jego ochrony w 2015 r. sięgnęły kwoty 1,6 mln USD. Niewiele mniej, bo ponad 1,5 mln USD płacił za ochronę posiadłości Larry’ego Ellisona w roku fiskalnym 2015 koncern Oracle. Podium uzupełnia Marc Benioff, za którego ochronę Salesforce zapłacił ponad 1,4 mln USD.  

W zestawieniu jest też ujęty Mark Zuckerberg, założyciel i prezes najpopularniejszego portalu społecznościowego na świecie. Z danych za 2014 r. wynika, że ochrona szefa Facebooka kosztowała ponad 610 tys. USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu