Impel wychodzi za granicę

ANP
opublikowano: 15-05-2012, 00:00

Grupa stawia na akwizycje w Polsce i krajach ościennych. To pomoże jej sięgnąć po kolejny rekord.

Kilkadziesiąt milionów złotych — to tegoroczny budżet na akwizycje giełdowej grupy Impel, specjalizującej się w usługach m.in. sprzątania i ochrony.

— Nie powiedzieliśmy ostatniego słowa w sprawie przejęć. Zintensyfikowaliśmy rozmowy, m.in. w kontekście poczynań akwizycyjnych ochroniarskiej firmy Konsalnet [konkurencyjna firma pochwaliła się ostatnio przejęciem polskiej części biznesu G4S — przyp. red.]. Przejęcia planujemy głównie w ochronie i usługach obsługi nieruchomości — mówi Danuta Czajka, wiceprezes ds. rozwoju Impela.

Do tej pory grupa koncentrowała się na rynku polskim, ale teraz rozszerza zainteresowania o Europę Środkowo-Wschodnią.

— W Polsce jest sporo firm do przejęcia, ale zachęca nas m.in. Ukraina, która wychodzi z impasu. Jesteśmy zainteresowani także Rosją — pod kątem przejęcia firmy świadczącej usługi porządkowe, oraz Rumunią, gdzie moglibyśmy zaistnieć w sektorze ochrony — mówi Wojciech Rembikowski, wiceprezes Impela. Giełdowa spółka uruchomiła w Rosji projekt badawczy, który ma wykazać potencjał rynku.

Wyniki analizy zarząd poda w drugim półroczu. Na razie toczą się rozmowy z 10 krajowymi podmiotami o rocznych obrotach 20-30 mln zł. Zarząd liczy na zakończenie dwóch — trzech akwizycji w tym roku, które sfinansuje z pieniędzy własnych i kredytów bankowych. Po I kw. 2012 r. grupa zanotowała 333,4 mln zł przychodów (o 15,4 proc. więcej r/r).

Zysk netto zmniejszył się do 5,73 mln zł z 7,97 mln zł rok wcześniej.

— Naszą ambicją jest zwiększyć przychody o 13-15 proc. w tym roku [w 2011 r. grupa miała 1,24 mld zł przychodów — przyp. red.]. Do końca 2014 r. chcemy osiągnąć 2 mld zł — mówi Wojciech Rembikowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane