Imperium Tadeusza Rydzyka bliskie bankructwa?

DI
opublikowano: 12-11-2009, 13:43

Zastanawia się dziennik "Polska", a za nim Onet.pl i przytaczają słowa redemptorysty, który prosi swoich sympatyków o  wsparcie finansowe:

"Prosimy każdego słuchacza Radia Maryja i widza telewizji Trwam o pilną pomoc teraz, a potem systematyczne wspieranie tych dzieł, najlepiej każdego miesiąca. Wypowiadam to, co nie jest łatwe: nigdy dotąd nie mieliśmy tak trudnej sytuacji materialnej jak obecnie" - powiedział o. Rydzyk.

Skąd ta sytuacja? Po pierwsze, kryzys odbił się na wiernych sympatykach Radia Maryja, którzy sami, ubożejąc, zmniejszyli kwoty datków. (...) Po drugie, Urząd Skarbowy w Warszawie wznowił postępowanie w sprawie zapłaty zaległego podatku VAT. Chodzi o ponad 4 mln zł, które Fundacja Lux Veritatis o. Rydzyka odliczyła sobie od podatku po zakończeniu budowy toruńskiej Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Urząd skarbowy uznał, że niesłusznie" - donosi Onet.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane