Indeks cen surowców najwyżej od sześciu miesięcy

Oczekiwania na ożywienie w globalnej gospodarce pomagają w kontynuacji zwyżek na rynkach surowcowych.

Notowania indeksu BBloomberg Commodity
Wyświetl galerię [1/2]

Notowania indeksu BBloomberg Commodity Bloomberg

W czwartkowym handlu indeks Bloomberg Commodity rośnie o 0,2 proc., sięgając 84,3 punktu. Wcześniej przejściowo rósł nawet powyżej 85 punktów, co nie zdarzyło się od listopada. Ceny ropy brent zniżkują o 0,7 proc. z pięcioletniego szczytu, po tym jak dane z USA wskazały na dalsze zniżki produkcji w tym kraju, a Irak poinformował o planach przeprowadzenia kolejnych rozmów w sprawie zamrożenia produkcji. Notowania miedzi po raz pierwszy od miesiąca wróciły powyżej 2,25 USD za funt, a kurs złota dzięki 1,2-procentowej zwyżce zbliża się do zanotowanego w marcu 15-miesięcznego maksimum.


Notowania indeksu Bloomberg Commodity. Źródło: Bloomberg.

-  Metale bazowe korzystają na oczekiwaniach cyklicznego ożywienia w globalnym przemyśle. Zakupy na rynkach surowcowych są szeroko zakrojone, a to sugeruje, że nastroje wreszcie zaczynają się poprawiać. To przekłada się na notowania spółek z branży wydobywczej i naftowej – komentował w wypowiedzi dla Bloomberga Robin Bhar, analityk banku Societe Generale.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Indeks cen surowców najwyżej od sześciu miesięcy