Indeks Tankan nie zdołał poprawić nastrojów w Tokio

Przemek Barankiewicz
01-07-2002, 09:16

Rekordowy wzrost wskaźnika Tankan, który obrazuje nastroje japońskich przedsiębiorców, w ostatnim kwartale nie pomógł tokijskiej giełdzie. Rynki w Hongkongu, Korei i Tajlandii były zamknięte.

Tankan poprawił wycenę spółek, które są uzależnione od popytu wewnętrznym. Zyskały spółki telekomunikacyjne i banki. Sumitomo Mitsui Banking wzrósł o 3 proc., a Mizuho, największy bank świata, poprawił swą wartość o 1,5 proc.

Spadły za to kursy eksporterów, których martwi już trzymiesięczny wzrost wartości jena w stosunku do dolara. Sony, którego ponad 25 proc. przychodów pochodzi z USA, stracił 2,5 proc.

Tajwański indeks TWSE spadł do najniższego poziomu od grudnia. Cathay Financial, największy ubezpieczyciel na wyspie, zniżkował o 7 proc. Rynek obawia się, że rząd nałoży większe obciążenia na spółki ubezpieczeniowe.

Spadł także indeks giełdy w Singapurze. Obniżce przewodziły papiery Singapore Airlines, którego akcje może sprzedać rząd.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Indeks Tankan nie zdołał poprawić nastrojów w Tokio