Indeksy na Wall Street nie mogą znaleźć kierunku

Paweł Kubisiak
03-07-2002, 16:46

Środowa sesja na amerykańskim parkiecie rozpoczęła się od niewielkich spadków indeksów, które po krótkim czasie wyszły na nieznaczny plus. Po chwili indeksy ponownie spadły i wszystko wskazuje na to, że rynek będzie miał problemy z wyborem kierunku.

Obroty są znikome, ważne jednak jest to, że giełdy powstrzymały gigantyczną przecenę z ostatnich dni. Duży wpływ na decyzje inwestorów ma święto 4 lipca, podczas którego parkiety na Wall Street będą zamknięte.

Najsłabsza spółką jest zdecydowanie producent mikroprocesorów Advanced Micro Devices, który stracił prawie 8 proc.. Główny rywal Intela już drugi raz w ostatnim miesiącu obciął prognozy sprzedaży. AMD oczekuje w II kwartale przychodów na poziomie 600 mln dolarów. Poprzednie prognozy przewidywały sprzedaż na poziomie od 700 do 900mln dolarów. Ostrzeżenia AMD nie zaszkodziły liderowi sektora – IBM, którego wycena wzrosła o 1 proc.

Z kolei najlepszą spółka jest sprawca ostatnich spadków WorldCom. Akcje zagrożonego upadłością operatora telekomunikacyjnego wzrosły o 140 proc., do 24 centów.

PK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Kubisiak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Indeksy na Wall Street nie mogą znaleźć kierunku