Indeksy na zielono, w górę pruje kurs Petrolinvestu

GRA
17-09-2008, 10:13

W pierwszej fazie środowej sesji dominuje zieleń. Indeks największych spółek rośnie o 0,8 proc. ,a średnich – o 0,6 proc. Wyraźnym wzrostem wyróżnia się Petrolinvest.

Petrolinvest drożeje aż o 10 proc.. O ile wczorajszy wzrost kursu tej spółki na spadkowym rynku mógł budzić zdziwienie, o tyle po sesji tajemnica się wyjaśniła. Spółka, kontrolowana przez Ryszarda Krauzego, poinformowała, że pozyskała nowych inwestorów – za 250 mln USD jej akcje kupią EBOiR i fundusz Blue Oak.

Tymczasem załamanie na amerykańskim rynku finansowym nie pozostaje bez wpływu na banki notowane na naszej giełdzie. JP Morgan obniżył rekomendacje dla akcji BZ WBK i PKO BP. Zamiast poprzedniego „przeważaj” dał obu bankom notę „neutralnie”. Nie odbija się to jednak na ich notowaniach. BZ WBK rośnie na wzrostowym rynku o 0,3 proc., a PKO BP – o 1,5 proc.

Nieznacznie rośnie PKN Orlen, a rynek huczy od plotek o możliwej zmianie na stanowisku prezesa koncernu. Obecny szef, Wojciech Heydel, miałby złożyć rezygnację na jutrzejszym posiedzeniu rady nadzorczej, a zastąpić go może wiceprezes Jacek Krawiec.

- Ewentualna zmiana nie powinna być zaskoczeniem dla inwestorów – napisał w dzisiejszym komentarzu Ludomir Zalewski, analityk DM PKO BP.

„Rzeczpospolita” pisze, że udział Ruchu (kurs na razie bez zmian) w rynku dystrybutorów prasy spadł o 0,1 p.proc., do 41,3 proc. Spółkę goni jej największy rywal – Kolpoter, którego udział cały czas rośnie (37,7 proc.).

GRA


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Indeksy na zielono, w górę pruje kurs Petrolinvestu