Indeksy odbiły na Wall Street

opublikowano: 10-02-2020, 22:07

Otwarcie nowego tygodnia na amerykańskich giełdach przyniosło odreagowanie piątkowej przeceny. Wskaźniki S&P500 i Nasdaq zanotowały rekordy na zamknięciu.

Przebieg sesji wskazywał jednak na pewne niezdecydowanie panując wśród inwestorów. Z jednej strony do zakupu ryzykowniejszych aktywów zachęcały mocne dane z amerykańskiej gospodarki oraz zaskakująco dobre wyniki spółek za ostatni kwartał, jednak z drugiej strony popyt ograniczały obawy związane z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa. 

Wall Street, NYSE
Zobacz więcej

Wall Street, NYSE fot. Bloomberg

Z 324 spółek wchodzących w skład indeksu S&P500, które do tej pory przedstawiły rezultaty kwartale, w około 71 proc. okazały się one lepsze od oczekiwań rynku. To wynik zdecydowanie lepszy od wieloletniej średniej kształtującej się na poziomie 65 proc. 

W poniedziałek drożało dziesięć z 11-tu głównych sektorów wskaźnika S&P500. Najmocniejszą aprecjacją mógł się pochwalić segment spółek technologicznych, choć presję na niego wywierały taniejące papiery Apple. Producentowi iPhone’ów zaszkodziła informacja, że w pierwszym kwartale sprzedaż smartfonów w Chinach może spaść nawet o 50 proc. z powodu zamknięcia sklepów i wstrzymania produkcji.

Ponownie zainteresowanie inwestorów wzbudzały akcje Tesli. Producent samochodów elektrycznych zawdzięczał to informacji, że fabryka kalifornijskiego koncernu powróciła do pracy.

Indeksy kończyły sesję w odcieniach zieleni. W przypadku wskaźnika największych spółek Dow Jones IA zyskiwał on na finiszu 0,60 proc. wsparty mocnymi wzrostami wycen Microsofta i Boeinga.  Indeks S&P500 rósł o 0,56 proc. Z kolei technologiczny Nasdaq drożał o 1,13 proc. 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy