Indeksy w Ameryce szukają kierunku

Przemek Barankiewicz
22-05-2002, 00:00

Początek sesji w USA zapowiadał wzrosty, jednak po kwadransie indeksy wróciły do punktu wyjścia. Mimo znakomitych wyników, najsłabszym papierem z indeksu Dow Jones był Home Depot. Analitycy orzekli, że wyniki detalisty nie są aż tak szokujące na tle silnego sektora.

Zysk Home Depot w ubiegłym kwartale wzrósł o 35 proc., ponieważ Amerykanie mimo niepewnej sytuacji gospodarczej nadal inwestowali w domy. Wyniki te tylko chwilowo utwierdziły inwestorów w przekonaniu, że wydatki konsumenckie będą nadal rosnąć. Analitycy A.G. Edwards obniżyli rekomendację dla spółki, a jej kurs traci 3 proc. Następstwa oszustw analitycznych, jakich dokonywał Merrill Lynch, nie będą tak ostre jak sądzono. Bank zdołał porozumieć się z nowojorską prokuraturą i jego kurs zyskiwał na otwarciu 4 proc.

Dzięki podniesieniu rekomendacji do „zdecydowanie kupuj” akcje Forda drożały o 5 proc. Z kolei analitycy z UBS Warburg optymistycznie oceniają przyszłość Nortela, co doprowadziło do 6-proc. zwyżki akcji spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Indeksy w Ameryce szukają kierunku