Indeksy w USA podążały na północ

opublikowano: 21-10-2019, 22:12

Po słabym zakończeniu minionego tygodnia na amerykańskich giełdach nowy tydzień przyniósł lekką poprawę nastrojów wśród inwestorów.

Obserwowana przewaga strony podażowej miała jednak ograniczony charakter co szczególnie widoczne było w segmencie największych spółek. Indeks Dow Jones IA – zwłaszcza w pierwszej fazie notowań – wahała się w pobliżu poziomu z piątkowego zamknięcia, momentami schodząc w czerwone regiony.

Wall Street, NYSE
Zobacz więcej

Wall Street, NYSE fot. Bloomberg

Obóz byków miała w poniedziałek wsparcie ze strony spółek technologicznych, który to segment należał do najmocniejszych. Inwestorzy uzupełniali o nie swoje portfele po sygnałach dotyczących progresu w rozmowach handlowych prowadzonych pomiędzy Waszyngtonem a Pekinem. Doradca Białego Domu Larry Kudlow poinformował, że zaplanowane na grudzień wprowadzenie kolejnych wyższych stawek celnych na chińskie produkty może zostać porzucone, jeśli negocjacje będą podążać w dobrym kierunku. 

Wyczulone na problemy handlowe akcje technologiczne zyskiwały w poniedziałek około 1 proc. zaś posiadający dużą ekspozycje na Chiny producenci półprzewodników (mierzeni indeksem Philalelphia Chip) zyskiwali niemal 2 proc.

Poniedziałkowa sesja nie należała za to do udanych dla posiadaczy walorów Boeinga. Największy amerykański producent samolotów pogłębiała ubiegłotygodniową przecenę po obniżeniu rekomendacji przez kilku kolejnych brokerów.

Powody do zadowolenia mieli z kolei udziałowcy Halliburton i Coty. W przypadku dostawcy usług dla pól naftowych o sięgającej 8 proc. aprecjacji kursu przesądziły lepsze niż oczekiwali analitycy z Wall Street wyniki za miniony kwartał. 

Natomiast koncern Coty, drożał o ponad 14 proc. po tym jak opublikowano informację, że znany producent kosmetyków planował sprzedaż swojego biznesu związanego z urodą w skład którego wchodzą m.in. marki Wella i OPI.

Na zamknięciu sesji indeks Dow Jones IA rósł o 0,22 proc. Wskaźnik S&P500 zwyżkował o 0,66 proc. zaś technologiczny Nasdaq drożał o 0,91 proc.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu