Indeksy w USA rosną dzięki Dellowi

ŁDA INVEST SPÓŁKA AKCYJNA
opublikowano: 05-04-2001, 19:13

NOWY JORK (Reuters) - W połowie czwartkowych sesji indeksy giełd w USA kontynuowały zwyżki, a inwestorzy kupowali przecenione akcje spółek technologicznych zachęceni pozytywnymi informacjami o wynikach finansowych wiodącego producenta komputerów Dell.

Dell potwierdził swoją prognozę sprzed sześciu tygodni dotyczącą przychodów i zysków za pierwszy kwartał roku fiskalnego, który kończy się dla tej spółki w kwietniu. Dell spodziewa się zysk na akcję rzędu 17 centów, a przychodów na poziomie ośmiu miliardów.

"Informacje dotyczące Della wydają się być bardzo pozytywne. Jednak w sumie chodzi o to, że rynek został wyprzedany, przyszedł więc czas, aby kupować przecenione akcje spółek" - powiedział Art Hogan, analityk z Jefferies & Co.

Indeks Nasdaq Composite wzrósł o 6,49 procent do 1.745,17 punktu po tym jak w środę spadł do najniższego poziomu od połowy 1998 roku.

Indeks Dow Jones wzrósł o 3,15 procent do 9.814,84 punktu, dzięki dobrym notowaniom największego na świecie producenta komputerów IBM oraz koncernu Alcoa, który opublikował w czwartek dobre wyniki kwartalne.

Jednak maklerzy ostrzegają przed nadmiernym wzrostem optymizmu.

"W oparciu o rozmowy z przedstawicielami spółek technologicznych mogę powiedzieć, że nie widać jeszcze światła na końcu tunelu. Jednak po tak znacznych spadkach musi wreszcie dojść do odbicia" - uważa Ahmet Okumus, zarządzający aktywami w Okumus Opportunity Fund.

((Reuters Serwis Polski, tel. +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁDA INVEST SPÓŁKA AKCYJNA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Indeksy w USA rosną dzięki Dellowi