Indie chcą zakazać kryptowalut

opublikowano: 23-11-2021, 17:57

Rząd Indii chce zakazać prywatnego korzystania z kryptowalut i zamierza stworzyć ramy dla cyfrowego pieniądza banku centralnego, informuje AFP.

Z informacji opublikowanych we wtorek przez niższą izbę parlamentu indyjskiego wynika, że proponowana przez rząd ustawa „zakazuje wszystkich prywatnych kryptowalut w Indiach”. AFP zwraca uwagę, że projekt pojawi się niedługo po tym jak premier Narendra Modi ostrzegał w ubiegłym tygodniu, że bitcoin jest zagrożeniem dla młodego pokolenia i może mu zaszkodzić jeśli trafi w złe ręce.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

AFP przypomina, że na indyjskim rynku kryptowalut nastąpił boom po tym jak Sąd Najwyższy odrzucił w kwietniu poprzednią próbę ich zakazania. Firma analityczna Chainalysis oszacowała jego wzrost na ponad 600 proc. Liczbę mieszkańców Indii, którzy posiadają kryptowaluty szacuje się od 15 mln do nawet 100 mln. Łącznie posiadają kryptowaluty wartości miliardów dolarów, pisze AFP.

We wrześniu transakcje kryptowalutami zostały zakazane w Chinach.

Wartość bitcoina spada we wtorek wieczorem o 0,7 proc. do 57419 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, AFP

Polecane