Indie proszą Xiaomi o zapłacenie 88 mln USD

PM, Reuters
opublikowano: 05-01-2022, 15:32

W środę indyjskie władze poinformowały o zwróceniu się do lokalnej jednostki chińskiego giganta smartfonów Xiaomi o zapłatę 87,80 mln USD z tytułu podatków importowych.

Paul Yeung

Dochodzenie przeprowadzone przez indyjską Dyrekcję Wywiadu Skarbowego wykazało, że płatności Xiaomi India z tytułu opłat licencyjnych oraz tantiemów na rzecz Qualcomm USA i Beijing Xiaomi Mobile Software nie zostały dodane do wartości transakcji importowych.

Rząd wydał oświadczenie w którym poinformował, że Xiaomi Indie ,,nie dodając opłaty licencyjnej i tantiemów’’ uchylały się od płacenia cła.

– W Xiaomi India przykładamy najwyższą uwagę do przestrzegania wszystkich indyjskich przepisów. Obecnie szczegółowo analizujemy zawiadomienie. W razie potrzeby wesprzemy władze wszelką niezbędną dokumentacją – poinformował rzecznik firmy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane