Indyjski Paytm złożył wniosek o IPO warte 2,23 mld USD

PM, Reuters
opublikowano: 16-07-2021, 08:27

Wspierany przez SoftBank, indyjski startup płatności cyfrowych Paytm, złożył wniosek o pierwszą ofertę publiczną (IPO) w wysokości 2,23 mld USD.

confused_me/Pixabay

IPO będzie obejmować emisję nowych akcji i ofertę sprzedaży o wartości 1,11 mld USD, poinformował Paytm. Firma wspierana jest przez inwestorów, w tym Berkshire Hathaway, chińską Ant Group i japoński SoftBank.

Paytm, który należy do One97 Communications, wykorzysta wpływy z IPO do wzmocnienia swojego ekosystemu płatności oraz do podjęcia nowych inicjatyw biznesowych.

IPO o wartości 2,23 mld USD uczyniłoby firmę jednym z największych indyjskich debiutantów, po państwowej spółce Coal India w 2010 roku i Reliance Power w 2008 roku.

JPMorgan Chase, Morgan Stanley, ICICI Securities, Goldman Sachs, Axis Capital, Citi i HDFC Bank są menedżerami prowadzącymi księgę popytu dla IPO.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane