Inea zaprosi do parku

MBE, PAP
opublikowano: 19-07-2012, 00:00

Telekom buduje park z nowoczesnym data center. Firmy będą mogły się do niego wprowadzić w III kwartale 2013 r.

W przyszłym roku w Wysogotowie (województwo wielkopolskie) rozpocznie działalność Park Technologiczny Inea Park. Jego budowa wystartowała w maju tego roku, inwestycje realizuje firma Inea — działający na terenie Wielkopolski operator telekomunikacyjny. W parku powstanie m.in. nowoczesne data center, służące do przechowywania i przetwarzania danych. Kompleks budynków zajmie powierzchnię 18 tys. mkw. W trzecim kwartale 2013 r. do użytku zostanie oddana blisko połowa z nich, w tym przestrzeń biurowo-techniczna oraz pierwszy moduł data center. Docelowo ma być ich pięć. Zajmą powierzchnię 7,5 tys. mkw., z czego 2,5 tys. mkw. będą stanowić serwerownie. Technopark ma być zapleczem dla firm zainteresowanych rozwijaniem działalności w Wielkopolsce w zakresie świadczenia rozwiązań teleinformatycznych.

— Park powstaje w miejscowości położonej niedaleko Poznania. Będzie bardzo dobrze skomunikowany. Dzięki inwestycjom przeprowadzonym w związku z EURO 2012 z Poznania do Wysogotowa dojeżdża się w 15 minut. Będzie w nim działać nowoczesne data center — jedno z największych w regionie wraz z laboratorium diagnostyczno-badawczym oraz centrum pomiarowym — mówi Kinga Podraza-Myszkowska z firmy Inea.

Park budowany jest z myślą o firmach, które współpracują z Ineą, ale jego lokatorami będą mogły zostać również inne przedsiębiorstwa z branży ICT.

— Zakładamy, że wraz z rozwojem parku ulokujemy tam firmy, które będą korzystać z data center. Już wpływają do nas zapytania od zainteresowanych działalnością w parku przedsiębiorców. Z jedną z firm podpisaliśmy już umowę — mówi Kinga Podraza-Myszkowska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu