Inflacja budzi niepokój globalnych graczy

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 11-06-2008, 00:00

Na największych światowych giełdach trwa nerwowe wyczekiwanie na kolejne ruchy władz monetarnych. Niejednoznaczne zakończenie poniedziałkowych notowań w USA, pogłębienie spadków w Azji i rosnące obawy o zaostrzanie polityki monetarnej przez banki centralne wymusiły spadki również na trzech głównych parkietach Europy.

Znów pod presją podaży znalazły się akcje przedstawicieli sektora finansowego. Mocno na wartości traciły papiery Deutsche Banku. Spadała wycena belgijskiego Fortisu. Analitycy Merrill Lynch obniżyli rekomendację z „kupuj” do „neutralnie”. Podobny los spotkał walory ICAP, największego na świecie brokera w transakcjach pomiędzy bankami. Bank Credit Suisse zalecił „niedoważanie” papierów. Mocno oberwało się również akcjonariuszom Dexii, lidera wśród instytucji specjalizujących się w udzielaniu pożyczek lokalnym władzom. BNP Paribas zarekomendował sprzedaż tych papierów. Gracze wyprzedawali też udziały w brytyjskich spółkach związanych z rynkiem nieruchomości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu