Informacje branżowe

opublikowano: 22-05-2013, 00:00

Wieści z branży IT

UNIZETO TECHNOLOGIES

Czas na serwery

Unizeto Technologies rozszerzyło ofertę o tzw. serwery dedykowane. Rozwiązanie to daje dostęp do pełnej mocy fizycznego serwera, w przeciwieństwie do najpopularniejszego na rynku hostingu współdzielonego odpowiedniego dla małych przedsiębiorstw. Firma będzie świadczyć te usługi z wykorzystaniem własnego, znajdującego się w Polsce centrum danych, które — jak zapewnia — charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa.

ALLEGRO

Pomysł na piękny prezent

Polski lider branży e-commerce uruchomił witrynę inspiracje. allegro.pl, na której mają się pojawiać „piękne i niepowtarzalne przedmioty”, w tym elektronika. Nowy serwis Allegro jest adresowany do klientów, którzy szukają nietuzinkowych prezentów, czyli np. luksusowych lub designerskich produktów, nie przywiązując zbyt dużej wagi do ceny. Za wyjątkowe i inspirujące uznano m.in. oferty dotykowego laptopa Acer Aspire V5, iPada mini i aparatu Samsung Galaxy Camera.

ORACLE, INFOVIDE-MATRIX

Nowy CRM w PGNiG

Konsultanci Oracle Utilities Global Business Unit i Infovide-Matrix wdrożyli zaawansowany system do billingu i obsługi klienta z funkcjonalnościami CRM i contact center w dwóch oddziałach spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG). Są to: Mazowiecki Oddział Handlowy i dział zajmujący się dystrybucją energii — Mazowiecka Spółka Gazownictwa. Rozwiązanie opiera się na produktach Oracle’a, ale też HP i IBM.

IBM

Od włamania, ognia i wody

W podwarszawskim Błoniu IBM otwiera nowoczesny ośrodek obliczeniowy o powierzchni około 3,5 tys. mkw. Koncern zapewnia, że to centrum danych spełnia rygorystyczne wymagania ochrony przed włamaniem, wodą, szczelności przed dymem i pyłem, tłumienia pól elektromagnetycznych, odporności na wstrząsy udarowe i eksplozje.

BIZTECH KONSULTING

E-learning u starosty

Warszawska firma BizTech Konsulting uruchomiła platformę e-learningową dla Starostwa Powiatowego w Legionowie, która będzie służyła do prowadzenia szkoleń i zarządzania nimi. Z narzędzia będą korzystali pracownicy urzędu i mieszkańcy miasta. Jest to autorskie rozwiązanie BizTech, opracowane w technologii Microsoft.NET Framework 3.5.

COMARCH

Nowoczesność w domu i zagrodzie

Krakowski Comarch podpisał z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa umowę na utrzymanie, modyfikację i ulepszanie systemów aplikacyjnych, m.in. OFSA i OFSA-PROW. Spółka będzie utrzymywała systemy agencji przez 36 miesięcy. Wartość zlecenia to 29 mln zł brutto.

DATACOM SYSTEM

Xerox u pograniczników

Spółka będąca częścią Integrated Solutions, wyspecjalizowanego integratora teleinformatycznego należącego do Orange Polska, podpisała umowę z Komendą Główną Straży Granicznej (KGSG). Zgodnie z zapisami kontraktu Datacom dostarczy w czerwcu do placówek granicznych i biur oddziałów rejonowych KGSG 67 urządzeń wielofunkcyjnych Xerox do wydruku w formacie A3. Wartość kontraktu — prawie 490 tys. zł brutto.

TELMAX

Szeroka sieć nad morzem

W 33 miejscowościach pięciu gmin powiatów puckiego, wejherowskiego i lęborskiego do stycznia 2015 r. ma zostać zakończona budowa Nadmorskiej Sieci Szerokopasmowej. Łącznie ma powstać 177 km sieci światłowodowej. Wartość przedsięwzięcia to 16,3 mln zł, z czego 7,3 mln zł stanowi dofinansowanie unijne. Przedsięwzięcie realizuje spółka Telmax. [MK]

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Informacje branżowe