Informacje branżowe - lokale i grunty

opublikowano: 13-05-2014, 00:00

Mieszkania

MIESZKANIA

Do kupienia domy jednorodzinne na Białołęce

Warszawski deweloper Victoria Dom rozpoczął sprzedaż drugiej części osiedla Park Dworski na Białołęce. Jest to kontynuacja Parku Dworskiego przy ul. Wałuszewskiej, w którym powstały 102 domy. Mniejszy Park Dworski II znajdzie się ulicy Zyndrama z Maszkowic. Zaplanowano tam 38 dwupiętrowych domów jednorodzinnych o powierzchni od 140 do 176 mkw. 36 z nich będzie bliźniakami, a pozostałe 2 zaprojektowano jako budynki wolnostojące. Każdy dom będzie miał jedno- lub dwustanowiskowy garaż. Budynki powstaną na działkach wielkości od 280 do 570 mkw. Ceny domów wraz z działkami zaczynają się od 680 tys. zł brutto. Przekazanie pierwszych domów ich mieszkańcom zaplanowano jeszcze na 2014 r.

MIESZKANIA

Osiedle Na Sokoła do użytku

Położony nieopodal poznańskiego parku Sołackiego budynek mieszkalny Na Sokoła otrzymał pozwolenie na użytkowanie. 60 proc. mieszkań sprzedano jeszcze w trakcie budowy, a część mieszkańców odebrała już klucze. Na pozostałe mieszkania deweloper wprowadził 6 proc. rabatu. Promocja obowiązuje do końca maja. W budynku jest 35 lokali różnej wielkości — od kawalerek po 4-pokojowe. Mieszkania mają balkony lub tarasy do 58 mkw. Właściciele mieszkań na najwyższym piętrze mają do dyspozycji tarasy dachowe. Na parterze od frontu zaplanowano lokale usługowe.

MIESZKANIA

Powstanie kolejne osiedle na wrocławskich Krzykach

Cztery lata od rozpoczęcia budowy osiedla Innova we Wrocławiu jego twórca, firma Fadesa Polnord Polska (FPP), rozpoczyna prace nad kolejnym budynkiem. Osiedle Moderno powstanie w dzielnicy Krzyki u zbiegu ulic Nyskiej i Pięknej. Zaplanowano w nim 158 mieszkań, 113 komórek lokatorskich (większość znajdzie się na tych samych piętrach, co mieszkania), plac zabaw, część rekreacyjno-sportową dla dorosłych, podziemny parking oraz zamknięte boksy przeznaczone do selektywnej zbiórki odpadów. Czterokondygnacyjny budynek podzielono na trzy klatki i dwa wewnętrzne dziecińce.

MIESZKANIA

Drugi etap osiedla Lykke w sprzedaży

Firma Unidevelopment rozpoczęła sprzedaż mieszkań z drugiego etapu warszawskiego osiedla Lykke. Budowę kompleksu na Białołęce podzielono na dwa etapy. Łącznie powstanie 165 mieszkań o powierzchni od 33 do 80 mkw. W pierwszym etapie, którego budowa ruszyła w zeszłym roku i jest już na finiszu, powstało 6 budynków. 50 proc. lokali znalazło już nabywców. W drugim etapie zaplanowano 3 budynki. Ceny za mkw. wahają się od 5,87 do 6,5 tys. zł. Ponad połowę osiedla zajmą tereny zielone. Między budynkami znajdą się urządzenia do ćwiczeń, boiska do piłki nożnej i koszykówki, stoły do gry w szachy oraz 2 place zabaw. Zakończenie wszystkich prac zaplanowano na czwarty kwartał 2014 r.

APARTAMENTY

Piano House dostał pozwolenie

Zakończono budowę apartamentowca Piano House na warszawskim Powiślu u zbiegu ulic Zajęczej i Topiel. Budynek otrzymał już pozwolenie na użytkowanie, a jego otwarcie zaplanowano na czerwiec 2014 r. W pięciopiętrowym apartamentowcu powstało 68 lokali o powierzchni od 31 do 250 mkw. z tarasami, loggiami a na parterze z ogródkami. Dotychczas sprzedano 53 proc. mieszkań. Zbudowano też trzypoziomowy garaż podziemny oraz otwarte patio z ławkami i alejkami. Na parterze znalazły się ponadto dwa lokale usługowe wielkości 290 i 420 mkw. Budynek został wykończony z wykorzystaniem granitu, piaskowca i onyksu. Ściany szczytowe u zbiegu ulic Topiel i Zajęczej przypominają linie klawiatury fortepianu. Projekt powstał w pracowni architektonicznej Grupa 5, natomiast za całą inwestycję odpowiada firma Icon Real Estate.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Dobosiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu