Informacje z branży nieruchomości

opublikowano: 09-06-2015, 00:00

Magazyny, biura, centra handlowe

MAGAZYNY

Nowy najemca w Segro na Żeraniu

Kolejnym najemcą, który wprowadzi się w maju do Segro Business Park Warsaw Żerań, jest producent musztard i sosów, firma Develey. Jej magazyn zajmuje 900 mkw. Znajdzie się tuż obok zakładu produkcyjnego tej firmy. Segro Business Park Warsaw Żerań znajduje się w pobliżu Trasy Toruńskiej w Warszawie. W kompleksie powstają obiekty typu small business units.

BIURA

Atrium z nowym zarządcą

Fundusz Peakside wybrał firmę JLL na zarządcę warszawskich biurowców Atrium Centrum i Atrium Plaza.

Atrium Centrum to siedmiokondygnacyjny budynek przy al. Jana Pawła II 27. Znajduje się w nim 17,4 tys. mkw. powierzchni biurowej i handlowej oraz 200 miejsc parkingowych. Tuż obok, przy al. Jana Pawła II 29 mieści się Atrium Plaza dysponujący 14,6 tys. mkw. powierzchni biurowej i handlowej oraz parkingiem podziemnym.

BIURA

Więcej IT w Alchemii

Firma Wipro, dostawca usług IT, wynajęła 2,4 tys. mkw. w gdańskiej Alchemii. Umowa dotyczy powierzchni na drugim i trzecim piętrze wieży Ferrum. W tej fazie do użytku trafi 21,5 tys. mkw. powierzchni biurowej, której oddanie zaplanowano na IV kwartał 2015 r. Alchemia powstaje przy alei Grunwaldzkiej w Gdańsku Oliwie. Najemca wprowadzi się do nowego biura pod koniec 2015 r.

HANDEL

Nowe oblicze centrum galerii Rondo

Zakończono remont galerii handlowej Rondo w Bydgoszczy. Część budynku na poziomie pierwszym, dotychczas zajmowana przez sieć Go Sport, przebudowano na pasaż handlowy, który ma ułatwić dostęp do hipermarketu Auchan. Sklep Go Sport znalazł nowe miejsce na poziomie drugim, a jego część pozostała piętro niżej. W części, którą zwolniła sportowa sieć, powstały dwa mniejsze sklepy. Jeden zajmie sieć jubilerska Verona (43 mkw.), drugi zaś kwiaciarnia Olivia (35 mkw.). Galeria Rondo powstała w 1999 r. i było to pierwsze centrum handlowe w Bydgoszczy. Znajduje się 1,5 km od centrum miasta. Łącznie ma 60 tys. mkw. powierzchni handlowej, na której działa 50 sklepów różnych marek, m.in. hipermarket Auchan, Go Sport, RTV Euro AGD, Reserved, Cubus, CCC, Pepco, Rossmann, KFC, House, Sephora i Mohito. Właścicielem centrum jest spółka CH Bydgoszcz zarządzana przez Valad Polish Retail Fund, a zarządcą jest firma Apsys.

BIURA

Penta znów na zakupach

Grupa Penta Investments kupiła tereny po dawnych Zakładach Graficznych Dom Słowa Polskiego na warszawskiej Woli, gdzie wybuduje nowoczesny biurowiec o powierzchni najmu około 28 tys. mkw. Budowa rozpocznie się za około 2 lata (po uzyskaniu niezbędnych zezwoleń), zaś do użytku budynek zostanie oddany w 2019 r. Wartość inwestycji to około 60 mln EUR.

— Ta transakcja to kolejny krok w budowaniu pozycji Penty na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce, który oceniamy jako bardzo atrakcyjny. Co istotne, jest on coraz bardziej doceniany przez inwestorów międzynarodowych, którzy postrzegają ten rynek jako integralną część UE, a nie — jak jeszcze do niedawna — jako wschodnią Europę — mówi Damian Grzywacz, menedżer w Penta Investments.

Zakup terenów po dawnych Zakładach Graficznych Dom Słowa Polskiego to druga inwestycja Penty na rynku nieruchomości w Polsce. W kwietniu 2014 r. Grupa kupiła działkę budowlaną na warszawskim Mokotowie, gdzie powstanie biurowiec o powierzchni około 25 tys. mkw.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Dobosiewicz, Anna Gołasa

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu